Opis

Zapraszamy do malowniczego pensjonatu Drzewiec, położonego w małej nadmorskiej spokojnej i cichej wsi Mielenko, nieopodal Mielna.

Pensjonat zbudowany został ręcznie przez drwali w technologii bala mokrego, wykonany jest z niezwykle trwałego i twardego drewna jakim jest modrzew syberyjski. Średnica bali waha się w granicach 40 - 70cm. Bale są tylko okorowane, przez co zachowany został naturalny kształt drzewa i jego zapach.

Dom otoczony jest dużym ogrodem, na którym znajdują się dwa place zabaw: dla maluszków i starszych dzieci oraz duży trawnik do zabaw ruchowych. Nasi najmniejsi goście mogą korzystać z pojazdów przeznaczonych dla dzieci do 15 kg: quada, rowerków, samochodu itp.

W odrębnej części ogrodu znajduje się altana z grillem, gdzie można odpocząć, pograć w gry planszowe, dart'a, piłkarzyki, poczytać książkę.

Atrakcje dla dzieci.

Stworzyliśmy nasz dom i ogród z myślą o rodzinach z dziećmi. Posiadając dzieci, dobrze wiemy, jakie udogodnienia i dodatkowe atrakcje mogą spowodować bardzo udane wakacje. Pragnąc sprostać wymaganiom naszych najmłodszych gości, zgromadziliśmy i co roku powiększamy listę dostępnych (bezpłatnie) dla nich atrakcji.
tło

Info

MALUSZKI

W naszym ogrodzie znajdują się dwa place zabaw: dla maluszków i starszych dzieci.
Ponadto, żeby umilić zabawę, na naszym dużym trawniku dzieciaki mogą korzystać z zabawek:
- pojazdów: rowerków, quada, samochodu, dużej ciężarówki.
- zabawek ogrodowych: mówiącej kosiarki, grilla, samochodów, konewek, grabi itp.
- piaskownicy, a w niej foremek, łopatek, kubełków itp.

Rodzicom oferujemy do zabaw z dziećmi piłki, rakietki do zabaw w odbijanie piankowej piłki itp.

STARSZE DZIECI

Dla starszych dzieci zakupiliśmy stół do piłkarzyków, piłki do gry do wykorzystania na lokalnym Orliku, darta (rzutki), różnego rodzaju gry planszowe i ogrodowe.
Rodzice dla dzieci mogą wypożyczyć i skorzystać z DVD oraz X - BOXA
Dla wszystkich dzieci organizowane są konkursy rysunku w naszej altanie - razem z galerią. Dzieci mogą przygotować swoje programy artystyczne, a dla chętnych organizujemy wieczorki typu Mam talent z udziałem rodziców.
ATRAKCJE DLA RODZICÓW

Drzewiec został zaprojektowany z myślą nie tylko o dzieciach, ale również o Rodzicach. Mając na uwadze często zmęczonych i poszukujących chwili ciszy dorosłych, stworzyliśmy w naszym ogrodzie kilka miejsc z ławami i stołami, w których w odosobnieniu można poczytać książkę, gazetę (np. z naszej domowej biblioteki), zjeść posiłek na wolnym powietrzu, zrobić grilla.

W naszej ofercie ponadto muszą się znaleźć:

Altana - zadaszone miejsce ze stołami, ławami, grillem, w której można miło spędzić czas. Powstała z myślą o wspólnych biesiadach grillowych. Liczymy na to, że wieczorami nad altaną będzie się unosić woń smażonych kiełbasek, karkóweczki i innych specjałów (dla chętnych posiadamy przepisy dan bezmięsnych).
Wypożyczalnia rowerów i przyczepy dla 2 dzieci (nasz dom znajduje się tuż obok nadmorskiego szlaku rowerowego). Każdy może wybrać, czy pojedzie na krótką przejażdżkę, czy na całodzienną wycieczkę. Dzięki takim wyprawom można zwiedzić po kolei okoliczne nadmorskie miejscowości oraz jeszcze lepiej zwiedzić okolicę.
Wypożyczalnia kijków do nordic walking (sport dla każdego w każdym wieku)
Bieganie jest formą rekreacji, do której nie trzeba większych przygotowań, ani sprzętu, potrzebne są tylko wygodne buty. Podejrzewamy, że na co dzień nie masz czasu na jogging, dlatego urlop u nas jest idealną okazją, żeby spróbować i poprawić własną kondycję (ścieżka w lesie, plaża, lokalne nie uczęszczane drogi)
PONADTO

Na zamkniętym terenie ogrodu znajduje się bezpłatny parking dla naszych Gości. Dla każdego pokoju przewidziane jest jedno miejsce postojowe.

Każdy pokój jest wyposażony w lodówkę, czajnik bezprzewodowy, kubki, talerze sztućce. Na korytarzu znajduje się kuchenka mikrofalowa, ekspres do kawy ciśnieniowy i przelewowy.
Jest możliwość pożyczenia blatu ceramicznego, garnka, patelni. Na piętrze znajduje się ogólnie dostępny taras.

W każdym pokoju znajduje się podstawowe wyposażenie na plażę: koc i parawan plażowy.

Niestety nie mamy wpływu na pogodę, ale gwarantujemy, że w okolicy jest wiele miejsc godnych odwiedzenia. Specjalnie dla gości opracowaliśmy przewodnik turysty. W korytarzu zawieszona jest tablica z mapą i lokalnymi atrakcjami oraz z planami imprez dla dzieci w naszym domu i w okolicy.

Posiłki podawane są do pokoju lub do altany (wg życzenia). Sami wykonujemy wszystkie dania, prowadzimy typową polska kuchnię domową z robionymi twarożkami, jajkami z miejscowych gospodarstw, mlekiem od krowy, domowymi powidłami itp.

POŁOŻENIE

Obiekt położony jest w sąsiedztwie pasa nadmorskiego, w cichej i bardzo spokojnej okolicy (bez dyskotek, straganów itp. )

Do czystej, szerokiej, nie zatłoczonej plaży dzieli nas 250 m, w tym pas lasu, przez który przebiega ścieżka rowerowo - spacerowa łącząca Mielno - Mielenko - Chłopy - Sarbinowo - Gąski.

Bliskość miejscowości Mielno (ok. 25 min spacerem) gwarantuje możliwość korzystania z atrakcji większej miejscowości, przy zachowaniu atutów mniejszego ośrodka (cisza nocą, brak zatłoczonych plaż, dużo zieleni).

Zapewniamy wypoczynek w ciszy, spokoju i niepowtarzalnym mikroklimacie.
tło

Opinie

Na razie brak opinii

Galeria

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Lokalizacja

Kontakt