Opis

Zapraszamy na wczasy w Rewie.

Pokoje z widokiem na morze, czysta plaża w odległości 20m. Możliwość obserwacji ptaków w pobliskim rezerwacie.

To tu podziwiać można jedyną z najciekawszych i najbardziej fascynujących geologicznie form brzegowych występujących nad Bałtykiem - Cypel Rewski. Ciągnący się w głąb morza kilometrowy Szpyrk, jak mówią o nim mieszkańcy, rozdziela ciepłe wody Zatoki Puckiej od bardziej słonych i chłodniejszych wód Zatoki Gdańskiej.

Jest to miejsce szczególnie atrakcyjne dla turystów, a w szczególności miłośników deski z żaglem i kitesurfingu. Zatoka w Rewie jest jednym z najbezpieczniejszych akwenów polskiego wybrzeża ukształtowanie zatoczki sprzyja poczuciu bezpieczeństwa pływających tam deskarzy.

Dlatego też w okresie od wczesnej wiosny do późnej jesieni rewskie wody mienią się jaskrawymi barwami żagli i desek śmigających po falach.
tło

Rewa

Rewa to miejscowość o charakterze rybackim (pierwsze zapisy własnościowe: XVI w. ). Leży u ujścia Mostowych Błot, między Gdynią a Puckiem. Atrakcyjnemu, odosobnionemu położeniu rewska plaża zawdzięcza ruch turystyczny.

Dodatkowo obecność piaszczystego Cypla Rewskiego, osłaniającego niewielką zatoczkę, sprzyja uprawianiu windsurfingu. Rewa stanowi alternatywę dla często zatłoczonych miejskich kąpielisk Trójmiasta. We wsi znajduje się Aleja Zasłużonych Ludzi Morza, gdzie corocznie wmurowuje się tablice upamiętniające postaci związane z morzem.

Nazwa miejscowości wzięła się od rewy, piaszczystej mielizny ciągnącej się od czubka cypla, niemal nieprzerwanie, do brzegu Mierzei Helskiej.
tło

Opinie

Na razie brak opinii

Galeria

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Lokalizacja

Kontakt