Przystanek Pogorzelica - pokoje i apartamenty, domki kempingowe lub pole namiotowe

Opis

Ośrodek Wypoczynkowy PRZYSTANEK POGORZELICA leży przy pięknej i szerokiej plaży. Jest otoczony lasami, co w upalne dni pozwala odpocząć od promieni słonecznych. W odległości 100 metrów od ośrodka znajduje się promenada z knajpkami i smażalniami ryb, w których można smacznie zjeść.

Plaża w Pogorzelicy została wyróżniona Błękitną Flagą. To wyróżnienie spotkało dotąd jedynie cztery polskie plaże.

Ośrodek oferuje 2 -, 3 - oraz 4 - osobowe pokoje z łazienkami. Na terenie 3 hektarowego ośrodka znajduje się boisko do koszykówki, siatkówki i badmintona, a także plac zabaw, wypożyczalnia leżaków oraz miejsce do grillowania. W świetlicy można pograć w tenisa stołowego, bilard, posłuchać muzyki, a wieczorami - potańczyć.

PRZYSTANEK POGORZELICA to również 2 - pokojowe domki campingowe z łazienką i minikuchnią.
tło

Pogorzelica

Pogorzelica jest znanym ośrodkiem wczasów rodzinnych ze specyficznym morskim mikroklimatem i szeroką piaszczystą plażą. Przez cały rok otwarte są tutejsze sanatoria. Pogorzelica dzięki sosnowym lasom i piaszczystej glebie, ma wszelkie zalety uzdrowiskowe. Okrył to przed I wojną światową berliński profesor Spruth i. . . postąpił nie jak naukowiec, lecz biznesmen. Namówił pewną spółkę ze Szczecina do wspólnego interesu i już razem wykupili duże tereny leśne za niewielkie pieniądze. Potem wyznaczyli działki i sprzedawali je osadnikom. Oczywiście odpowiednio drożej. Metr kwadratowy ziemi kosztował jedną ówczesną markę. Burzliwy rozwój tego kąpieliska rozpoczął się na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych. W roku 1939 w Pogorzelicy mieszkały 592 osoby, wśród nich 7 rodzin chłopskich, 5 rybackich, kilku rzemieślników i robotników. W 56 domach były pensjonaty, wynajmowano także pokoje. Większość mieszkańców utrzymywała się z zakładu kuracyjnego i kąpielowego. Latem tuż przed wybuchem wojny przyjęto 6377 wczasowiczów.

W centrum Pogorzelicy nie brakuje lokali gastronomicznych i sklepów. Pogorzelica to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników leśnych spacerów. Nadal bowiem zachwycają, dziś stuletnie, lasy sosnowe, rozciągające się kilometrami wzdłuż morza. W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu, tutejsza szeroka plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi piaszczystymi wydmami, porośniętymi trawami i sosnami. Pogorzelickie domy wczasowe są znane z doskonałej kuchni. Ale i tak, spacerując popołudniową porą, wczasowicze nie mogą oprzeć się pokusie i zajadają się smakołykami oferowanymi przez smażalnie ryb, bary i szaszłykarnie. Nie sposób tu wyliczyć, co proponuje miejscowa gastronomia. Dość powiedzieć, że w jednej tylko smażalni ryb, przy drodze nad morze, podstawowe menu liczy prawie czterdzieści pozycji. Jeśli dodamy do tego wyśmienitą kawę, takież ciasta i desery w sąsiedniej kawiarni, to obraz rozkoszy będzie kompletny. Są w Pogorzelicy i takie miejsca, gdzie oprócz jadła i napitków serwuje się również strawę duchową. Wieczorami, często grubo po północy, występują gwiazdy polskiej estrady, więc zrozumiałe, że potem zabawa trwa do białego rana. Zaiste niezwykłe to miejsce - Pogorzelica.
tło

Okolice


Okolice sprzyjają pieszym wycieczkom. Na przyjezdnych czekają:
 • Jezioro Liwia Łuża - Rezerwat ptaków
 • Latarnia morska w Niechorzu
 • Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
 • Ruiny Kościoła w Trzęsaczu
 • Kolejka wąskotorowa - Ciuchcia Retro
 • Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego E9
 • Foka Depka
 • Niezapomniana Wyspa Wolin
 • Kawcza Góra
 • Rezerwat Żubrów
 • Jezioro Turkusowe - tego się nie zapomina
 • Pełen zabytków Kamień Pomorski
 • Średniowieczny Trzebiatów
 • wiele innych ciekawych miejsc
tło

Opinie

Na razie brak opinii

Galeria

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Lokalizacja

Kontakt