Opis

Oferuję pokoje gościnne w domu położonym ok. 20 min. od morza w miejscowości Rusinowo niedaleko Jarosławca.

Przygotowałam dla Państwa:
- pokoje 2,4, osobowe z łazienką, TV, radioodbiornikiem, czajnikiem bezprzewodowym, lodówką - osobne wejście
- pokoje 2,4 osobowe ze wspólną łazienką, radioodbiornikiem i czajnikiem bezprzewodowym,
- domowe, smaczne obiady na miejscu,
- plac zabaw dla dzieci,
- bezpieczny parking na terenie posesji,
- grill, stoliki, krzesełka,
- wszystkim gościom wypożyczamy parawany i leżaki
tło

Opis

Rusinowo - wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie sławieńskim, w gminie Postomino. Według autora monografii Rusinowa, Karla Rosenowa, wieś została założona na prawie niemieckim około 1300 przez Rutza, który sprowadzał osadników z Dolnej Saksonii i Nadrenii.

Odnotowane formy nazwy wsi: Rusenhagen (1444), Ruczenhagen (1496), Rutzenhagen (1545), Rützenhagen (1730) rzeczywiście sugerują, że założycielem był przedstawiciel rodu von Rutze (Russe, Rusche, Reutz, Ritze i podobnie) pochodzący ze wsi Rutze/Russee (obecnie Russee - dzielnica Kilonii) w Holsztynie.

Rusinowo zostało założone na ciągu wzgórz morenowych tworzących równoległe do brzegu morskiego pasmo z kulminacją Ficht Berg (Góra Świerk) wznoszącą się na 32 m n. p. m. , po uprzednim wykarczowaniu porastających je lasów dębowo - bukowych. Wskazuje na to drugi człon nazwy wsi: hagen - oznaczający ogrodzenie, żywopłot ale też osiek. Była to więc typowa wieś karczunkowa (Hagendorf) powstała na tzw. surowym korzeniu, określana też w literaturze jako hagenowa lub osiekowa.

Lokatorami hagenów byli początkowo, a i później, na ogół Niemcy. O tym, że Rusinowo założyli osadnicy niemieccy, świadczyć mogą również nazwy terenowe - spośród ponad 80 nazw terenowych leżących w granicach wsi tylko dwie: Jamen (Jahm) oraz die Glawenitz (Krautglawnitz, Tote Glawnitz), obecnie Główniczka, mają pochodzenie słowiańskie.
tło

Opinie

Na razie brak opinii

Galeria

zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie zdjęcie

Lokalizacja

Kontakt