Menu zamknij

POLECAMY

Ośrodki wczasowe i wypoczynkowe nad morzem.

W jaki sposób przyjemnie spędzić wakacyjny urlop?

ośrodki wczasowe

Idealnym rozwiązaniem jest kilkudniowy wypad nad Polskie morze. Wystarczy tylko sprawdzić pogodę, zaopatrzyć się w niezbędne do plażowania gadżety i gotowe. Jednak od razu nasuwa się pytanie – jaki nocleg wybrać? W Internecie znajdziemy mnóstwo ogłoszeń, począwszy od pól namiotowych, poprzez kwatery prywatne, a kończąc na luksusowych hotelach. Jak wybrać ten odpowiedni, by nasz tygodniowy urlop faktycznie łączył się z wypoczynkiem, a nie z niepotrzebnym stresem i zmęczenie? My, bazując na swoim doświadczeniu polecamy skorzystanie z oferty, którą proponują nam liczne ośrodki wypoczynkowe.


Ośrodkiem wypoczynkowym, czy tez wczasowym nazywa się obiekt, który w swojej ofercie zawiera co najmniej 30 miejsc noclegowych. Zazwyczaj są to spore kompleksy, obowiązkowo wyposażone w przynajmniej jeden obiekt gastronomiczny, choć niekiedy znajduje się ich więcej. Bardzo często ośrodki wczasowe mieszczą się na terenach mocno zadrzewionych, co wprowadza nas w miłą atmosferę i pozwala na spędzanie czasu blisko natury, co sprzyja licznym spacerom czy wycieczkom rowerowym. Szczególnie powinno ucieszyć to najmłodszych turystów. Oprócz tego w ośrodkach często spotkać można sale ze stołami bilardowymi oraz sale konferencyjne na wynajem. Najczęściej oferta ośrodków wczasowych skierowana jest do rodzin, czy po prostu grup zorganizowanych.


Tygodniowy pakiet łączący w sobie nocleg oraz wyżywienie wynosi od około 550 do 800 zł, w przypadku grup kolonijnych ceny te ulegają obniżeniu. Cena uzależniona jest przede wszystkim od terminu, oraz popularności ośrodka. Na najdroższe noclegi, nie tylko w ośrodkach wypoczynkowych, musimy przygotować się planując nasz urlop na przełomie lipca i sierpnia. Bardzo często w ofercie takich ośrodków znajdziemy także fakultatywne pakiety rehabilitacyjne, relaksacyjne, a także coraz częściej profesjonalne gabinety SPA. Dzięki takiemu rozwiązaniu turysta ma dostęp do wielu zróżnicowanych usług w jednym miejscu. Decydując się na spędzenie urlopu w ośrodku wczasowym, możemy spodziewać się także bogatej oferty rozrywkowej. Wieczorki zapoznawcze, czy też grupowy grill pozwolą nam na miłe spędzenie czasu, a także integrację z innymi wczasowiczami, co zaowocować może przyjaźnią na długie lata. Oprócz takich okazji w ośrodkach wczasowych organizowane są także kolonie, czy też obozy sportowe dla młodzieży. Jest to doskonała forma spędzenia wakacji dla dzieci aktywnych, lubiących przebywać na świeżym powietrzu.


Jeżeli zastanawiacie się w których miejscowościach znajduje się najwięcej ośrodków wczasowych, już na to odpowiadamy. Na pierwszym miejscu stoi Władysławowo, Ustka oraz Ustronie Morskie. Pokaźną ilością ośrodków pochwalić się może także Dziwnów, Mielno, Jastrzębia Góra oraz Kołobrzeg. Osobom, które preferują mniej oblegane miejsca polecamy takie miejscowości jak: Sobieszewo, Rozewie, Świbno, czy Kołczewo. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom wakacje w roku 2015 będą naprawdę niezapomniane.