Menu zamknij

POLECAMY

Pensjonaty nad morzem - czyli jak wypocząć dobrze i tanio!

Szukasz taniej i dobrej oferty?

pensjonaty nad morzem

Pomimo rosnącej w ostatnich latach popularności wycieczek zagranicznych, wielu z nas decyduje się na spędzenie urlopu nad morzem Bałtyckim. Jest to znacznie wygodniejsza propozycja, głównie ze względu na łatwość dojazdu czy komunikacji personalnej, dla osób które nie znają żadnego języka obcego. To doskonałe rozwiązanie przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, jeżeli nie chcemy narażać naszych pociech na uciążliwą podróż samolotem, nagłą zmianę klimatu, czy strefy czasowej.


Pensjonaty nad morzem mogą kojarzyć się nam z niezbyt przyjemnymi miejscami, ze względu na minioną epokę PRL-u. Nieświeża pościel, zadymione pomieszczenia, niejednokrotnie obecność insektów to już na szczęście odległa przeszłość. Z biegiem czasu standardy oferowanego wypoczynku w pensjonatach uległy znacznej poprawie. Na początku należy wspomnieć, że według ustawy o usługach turystycznych mianem pensjonatu określa się „obiekt hotelarski posiadający co najmniej 7 pokoi.” Można to potocznie określić zatem, jako mniejszy hotel. W pensjonatach oferowane jest codzienne wyżywienie – najczęściej domowe, a także obsługa. Obecnie praktycznie wszystkie pensjonaty wyposażone są w sieć Wi-Fi, co jeszcze kilka lat temu było nie do pomyślenia. Ceny w pensjonatach wahają się od ok. 30 do 120 zł za dobę, za osobę. Cena uzależniona jest przede wszystkim odległością do morza i standardu wyposażenia. Pensjonaty położone w pierwszej linii zabudowań, czyli te najbliżej plaży będą oczywiście droższe. Lecz sprawi to, że nie będziemy musieli marnować czasu na dojście do linii brzegowej, a także nie będziemy zmuszeni spędzać wolnego czasu w centrum zatłoczonej miejscowości.


Wynajem pokoju w pensjonacie sprawdzi się przede wszystkim w przypadku rodzinnego urlopu. Głównym czynnikiem jest tutaj niewysoka cena, którą przyjdzie nam zapłacić za osobę. W takich niewielkich ośrodkach, jakimi są pensjonaty, panuje niezwykle rodzinna atmosfera ze względu na niewielką liczbę lokatorów. Oferta noclegu zazwyczaj jest bardzo elastyczna, co umożliwia właścicielom łatwe dostosowanie się do indywidualnych potrzeb klienta. Większość tych mini hotelików posiada liczne atrakcje zarówno dla dorosłych (baseny, animowane wieczory przy ognisku), jak i dzieci w postaci placów, czy sal do zabaw.


Podsumowując, jeżeli zależy nam na spokojnym wypoczynku w umiarkowanym standardzie, wynajem pensjonatu nad morzem będzie doskonałym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że w sezonie, ze względu na zwiększenie ruchu turystycznego najlepiej jest dokonać rezerwacji przed wyjazdem. Najłatwiej jest tego dokonać przez Internet, gdzie dostępne są niezbędne dane i zdjęcia lub telefonicznie. Bardzo ważną informacją jest także fakt, że w przypadku dłuższego pobytu nie raz można wynegocjować z właścicielem niższą cenę, co w przypadku grupy kilkuosobowej pozwoli nam na zaoszczędzenie paru złotych. Wszystkim, którzy zdecydują się najbliższe wakacje spędzić nad naszym rodzimym morzem życzymy przede wszystkim dobrej pogody i udanego wypoczynku w gronie najbliższych osób.